Kiralama Koşulları

SÜRÜCÜ BİLGİLERİ

Tüm araçlarımız Rent a Car Kaskoludur ve rent a car kaskosu fiyatlara dahildir. Kiralayacağınız aracı yalnızca rezervasyon formunda belirtilen kişi tarafından kullanabilir. 3. kişiler tarafından aracın kullanılması halinde meydana gelebilecek hasarlarda, hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir.

İLAVE SÜRÜCÜ

Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür.

EHLİYET VE YAŞ

Binek grubu otoları en az 1 yıllık ehliyete sahip ve 23 yaşındaki, ticari grup otoları en az 2 yıllık ehliyete sahip ve 25 yaşındaki kişiler kiralayabilir.

KİRALAMA SÜRESİ

En az 24 saattir. Uzun süreli araç kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

UZUN SÜRELİ KİRALAMA

En az 1 aydır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için ofislerimizi arayınız.

FİYATLAR

Fiyatlara  bakım, kasko ve üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları çerçevesinde ) sigorta garantisi dahil, aksi belirtilmedikçe katma değer vergisi (KDV) dahildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve rehber istek üzerine temin edilir. Araç teslimatları ücretsizdir, tüm illerdeki ofis lokasyonumuza 5 km geçen mesefalerde ekstra ücret uygulanmaktadır.

Provizyon / Depozito

Araç kiralama esnasında oluşabilecek ödenmemiş trafik cezaları, eksik yakıt, sigorta kapsamı dışındaki hasarlar için kira ücretinin dışında kredi kartınızdan teminat depoziti olarak provizyon alınır. Provizyon teminat tutarının kredi kartından çekilmesi değil, araç kiralama süresince teminat miktarının bloke edilmesidir. Bunun için kiralama başlangıcında sürücünün adına olan  kullanılabilir limiti olan kredi kartı bilgileri araç kiralama kontratına eklenir.

SİGORTA

Sektörün önde gelen sigorta şirketlerinin teminatı altında bulunan poliçe sistemimize göre şirketimizden kiralayacağınız tüm araçlar ve sürücüleri, kasko ve zorunlu trafik poliçelerine ek olarak, Ferdi Kaza ve İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası da dahil olmak üzere 4 geniş teminatlı poliçe ile tam korumalı teminat altına alınmıştır ve bu tür sigortalar fiyatlarımıza dahildir ek bir ücret söz konusu değildir. 1500 TL ye kadar olan tüm hasarlar sigorta kapsamı dışındadır.

LCF Sigorta

( Lastik Cam Far ) : kaza haricinde bu bölgelerde oluşan ve kaza raporu gerektirmeyen küçük hasarları (cam,far çatlağı , lastik ) karşılayan kasko dışı mecburi olmayan bir fondur.Ekstra ödeyerek bu fondan yararlanabilirsiniz.(LCF teminatı araç grubuna göre değişiklik gösterebilir)

Kaza Veya Çalınma Durumu

Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3.şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.Daha fazla bilgi için ofisimizden bilgi alabilirsiniz. Kaza durumunda araçın serviste kaldığı günler iş kaybı olduğundan dolayı   gün yatma bedeli uygulanmaktadır.

Gizlilik

Tanımlama bilgisi, web sayfası sunucumuz tarafından sabit sürücünüze yerleştirilen küçük bir metin dosyasıdır. Tarayıcınızdaki ayarları değiştirerek, bir tanımlama bilgisini kullanmayı ya da kullanmamayı tercih edebilirsiniz.Sitemiz üzerinden gerçekleştirilen araç kiralama işlemlerinizde SSL adı verilerin güvenlik teknolojisi kullanılmaktadır.Kredi kartı bilgileriniz hiçbir ortamda kesinlikle saklanmayıp onay için doğrudan bankanıza iletilmektedir.

Bilgilerinizi Nasıl Koruyor?

Kredi kartı detayları vb. güvenlik gerektiren bilgiler gerekli olduğunda Secure Socket Layer ( SSL ) adı verilen şifreleme teknolojisini kullanıyoruz. Kredi Kartı bilgileriniz 5464 yasa gereği hiçbir ortamda kesinlikle saklanmaz.

Müsaitlik Durumu

Kiralamış olduğunuz araç kiraladığınız tarihte müsait değil ise aynı sınıf araç veya  bir üst sınıf araç sizlere tahsis edilir.

TESLİM / İADE

Kiralamak istediğiniz tüm sınıf araçlarımız istediğiniz adrese teslim edilebilir. Kiraladığınız aracı farklı bir ofisimizde ( Ankara, İstanbul, İzmir veya Antalya da) teslim etmeniz gerekiyorsa ekstra ücret dahilinde aracı farklı bir lokasyondan teslim alınabilmektedir. Detaylı bilgi için önceden ofisimizle iletişime geçip bilgi almanız gerekmektedir.

TRAFİK CEZALARI

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

Yakıt ve Kilometre Politikası

Araçlar müşteriye benzin göstergesi nasıl verildiyse o şekilde tekrar teslim alınır. Aylık kilometre sınırı araç grubuna göre 5000 veya 6000 KM’dir. Günlük km sınırı 350 KM’dir. Günlük KM aşımları ekstra ücretlendirilir. Ayrıntılı bilgiyi satış ofislerimizden alabilirsiniz.

İptal Koşulları

Araç alış tarihine en geç 1 güne kadar (24saat) yapılan iptallerde ücret alınmaz. Alış tarihine 24 saatten daha az bir süre kala iptal edilirse 1 günlük ücret talep edilir.

KİRALAMA SÜRESİ

En kısa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde her ek saat için günlük ücretin 1/3 ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) ücreti dahil tam gün ücreti alınır.

UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR

Uzun süreli kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için +90 541 468 00 08 no lu telefondan Bolu Emre Rent a Car Rezervasyon Merkezini veya size en yakın Bolu Emre Rent a Car Ofisini arayabilirsiniz.

TEK YÖN KİRALAMA

Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kiralama süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi veya size en yakın Bolu Emre Rent a Car Ofisini arayabilirsiniz.

ARAÇ TESLİM ALMA – ARAÇ BIRAKMA

24 saat kesintisiz hizmet veren Uluslar Arası Hava Limanları Ofislerimizde günün her saatinde, diğer ofislerimizde ise mesai saatleri içinde araç teslimi ve müşteriden araç teslim alınması ücretsizdir. Uluslar Arası Hava Limanları haricinde mesai saatleri dışında gerçekleşecek araç teslimatları ve araç bırakmaları ücretsizdir.

HAVA LİMANLARI HİZMET ÜCRETİ

24 Saat kesintisiz hizmet veren Uluslar Arası Hava Limanlarındaki Bolu Emre Rent a Car Ofislerinden yapılan kiralamalarda Hava Alanı Hizmet ücreti alınmaz.

SÜRÜCÜ BELGESİ – KULLANIM YAŞI

En az 22 yaşını doldurmuş 2 yıllık gecerli ehliyet sahipleri olan şahıslar araç kiralayabilir.., Lüks araclarda ise en az 25 yaş yaşını dolmurmuş olma mecburiyeti vardır.

İLAVE SÜRÜCÜ

Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

FİYATLARA DAHİL OLAN – OLMAYAN HUSUSLAR

Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahildir. Yakıt, köprü,otoyol ücretleri, trafik cezaları ile sigortalar , tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV)fiyatlara dahildir.

Bolu Emre Rent A Car Fiyat Ve Koşulları İle Tarifede Belirtilen Araç Tiplerini Önceden Haber Vermeksizin Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

TRAFİK CEZALARI

Türkiye deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km. , şehirlerarası yollarda 90km. ve şehiriçlerinde ise 50km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra Bolu Emre Rent a Car’a  ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı (mail order) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Call Now ButtonHEMEN ARA